Wybór odpowiedniego materiału na garnitur zależy od wielu czynników, takich jak styl, komfort, trwałość i sezonowość. Garnitury produkuje się z różnych tkanin, a każda z nich ma swoje unikalne cechy i zalety.


Jednym z najbardziej klasycznych i cenionych materiałów na garnitur jest wełna. Wełna jest naturalnym włóknem, które jest miękkie, trwałe i odporne na zgniatanie. Garnitury wykonane z dobrej jakości wełny są przewiewne i zapewniają odpowiednią izolację cieplną. Są odpowiednie zarówno na chłodniejsze, jak i cieplejsze miesiące. Garnitury DIGEL szyte są z najlepszej jakości włoskiej wełny, światowej sławy domu mody Cerrutti i Marzotto.


Mieszanki tkanin, takie jak wełna z jedwabiem lub wełna z kaszmirem, także są popularne ze względu na swoje unikalne cechy. Dodatek jedwabiu lub kaszmiru nadaje garniturowi miękkość i delikatność, jednocześnie zachowując trwałość i elegancję.


Garnitur noszony na co dzień może być uszyty z wełny z domieszką tkanin syntetycznych. Taka mieszanka sprawia, że tkanina jest trwalsza, mniej się gniecie, a garnitury z takich mieszanek są również łatwiejsze w czyszczeniu. Przed kupnem takiego garnituru dokładnie przeczytaj etykietę, żeby wiedzieć jaki jest skład użytego materiału.


Dobrym wyborem materiału na letni garnitur jest len. Len jest lekki i przewiewny, dzięki czemu garnitur z tego materiału świetnie nadaje się na lato. Niestety len jest mniej odporny na zgniatanie i trudniejszy w utrzymaniu niż wełna, dlatego dobrze się sprawdzi jako strój dzienny na letnie przyjęcia czy do biura gdzie nie ma formalnego dress code.


Ostateczny wybór materiału na garnitur zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. W salonach DIGEL możesz skonsultować się z ekspertami, którzy pomogą Ci wybrać najlepszy garnitur, uwzględniając styl, sezon i okazję.